Beata Czyż

dyrektor żłobka

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z pracą socjalną. Przez przeszło dwadzieścia lat pracowałam na stanowisku opiekunki dziecięcej, a przez rok pełniłam funkcję kierownika żłobka w Zespole Żłobków Miejskich w Bydgoszczy.
Jestem osobą zorganizowaną, asertywną, komunikatywną, moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która zawsze daje mi poczucie spełnienia. Zawsze staram się dbać zarówno o rozwój osobisty jak i zawodowy. Dla mnie najważniejszym priorytetem jest wspieranie rozwoju dziecka i zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa w przyjaznej zbliżonej do domowej atmosferze.

Moje życiowe motto brzmi:
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.

p. Karolina

kierownik, opiekunka

Jestem absolwentką Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Ukończyłam studia pedagogiczne pierwszego stopnia w specjalności: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z diagnozą pedagogiczną. Interesują mnie różnorodne formy plastyczne, które z chęcią wykonuję. Bardzo lubię opiekować się małymi dziećmi, jestem osobą cierpliwą, spokojną i wesołą. Myślę, że nasze codzienne spotkania z maluchami zamienią się w niesamowitą i wspaniałą przygodę, dzięki której będę mogła zdobyć ich sympatię i zaufanie.

p. Martyna

położna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończyłam studia na kierunku Położnictwo. Promowanie zdrowia oraz sprawowanie opieki nad człowiekiem na różnych etapach życia sprawia mi wiele satysfakcji. W  pracy ważne dla mnie jest, aby moi podopieczni czuli się bezpiecznie i komfortowo. W obcowaniu z maluchami istotne dla mnie jest wdrażanie u nich codziennych czynności pielęgnacyjno-higienicznych, aktywizowanie do zabaw edukacyjnych pozwalających na rozwijanie zainteresowań, samodzielności  i nauki do funkcjonowania i radzenia sobie w społeczeństwie. Kontakt z dziećmi i ich uśmiech  daje mi wiele pozytywnej energii. 

p. Ania

opiekunka w grupie „Kotki”

Z wykształcenia jestem farmaceutą,  ale od dzieciństwa marzyłam o pracy z dziećmi.  Ukończyłam kurs dla opiekunów w żłobku i klubie dziecięcym.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako pomoc nauczyciela w przedszkolu.

W mojej pracy zależy mi na zapewnieniu dzieciom zarówno troskliwej opieki jak i radosnej zabawy,tak aby uśmiechy gościły na dziecięcych twarzach , a miłe wspomnienia beztroskich chwil towarzyszyły im na dalszych etapach rozwoju .

Zawsze jestem gotowa, aby z uśmiechem przytulić i otrzeć łzę  w razie dziecięcych smuteczków.

Prywatnie jestem mamą prawie 3 letniego brzdąca – zatem doskonale znam potrzeby maluszków.

p. Sylwia

opiekunka

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika ogólna oraz studiów podyplomowych na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, a także studiów licencjackich na kierunku Socjologia o specjalności Zarządzanie zasobami ludzkimi. 

Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3. Nieustannie poszerzam swoje wiadomości i umiejętności na temat prawidłowego stymulowania rozwoju swoich podopiecznych. W pracy z dziećmi podchodzę indywidualnie do każdego z nich, by czuły się pewnie i bezpiecznie. Jestem zwolenniczką radosnej i twórczej zabawy. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i spełnienia, a uśmiech dziecka staje się motywacją do dalszego kreatywnego działania. Prywatnie jestem mamą. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować i spędzać czas z rodziną.

p. Ewa

opiekunka

Praca z dziećmi to moja pasja. Posiadam bogate doświadczenie zawodowe: w szkole uczyłam j. polskiego, w przedszkolu pracowałam na stanowisku nauczyciela, w innej placówce jako asystent nauczyciela w grupie integracyjnej. Przez kilka lat poznałam także specyfikę pracy w żłobku. Od kilkunastu lat zajmuje się dziećmi rozwijając ich kompetencje i wrażliwość. Cechy osobowości, które sprzyjają pozyskaniu mi sympatii i zaufania dzieci to: empatia, otwartość, poczucie humoru, ale też  konsekwencja i łagodność. Wspieram dzieci w ich wszechstronnym rozwoju najlepiej jak umiem, by umiały znaleźć swoje miejsce w grupie w społeczności, ale przede wszystkim w tym celu, aby zawsze mogły być sobą. 

p. Natalia

pomoc w żłobku

Ukończyłam liceum ogólnokształcące. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobyłam pracując na stanowisku pomocy nauczyciela w przedszkolu. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i wkładam w nią całe swoje serce. Na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo maluszków, którym się opiekuję. Prywatnie uwielbiam spacery i spędzanie wolnego czasu z rodziną. Jestem osobą spokojną i sumienną.