Kadra

Beata Czyż

dyrektor żłobka

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z pracą socjalną. Przez przeszło dwadzieścia lat pracowałam na stanowisku opiekunki dziecięcej, a przez rok pełniłam funkcję kierownika żłobka w Zespole Żłobków Miejskich w Bydgoszczy.
Jestem osobą zorganizowaną, asertywną, komunikatywną, moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która zawsze daje mi poczucie spełnienia. Zawsze staram się dbać zarówno o rozwój osobisty jak i zawodowy. Dla mnie najważniejszym priorytetem jest wspieranie rozwoju dziecka i zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa w przyjaznej zbliżonej do domowej atmosferze.

Moje życiowe motto brzmi:
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.

ciocia Paula

opiekunka

Ukończyłam dwuletnią szkołę policealną, na kierunku „opiekunka dziecięca”.
Już od dzieciństwa moim marzeniem była opieka nad dziećmi, więc… postanowiłam swoje marzenie spełnić!
Jestem osobą wesołą, komunikatywną i kratywną, a mój główny cel, to – nauka poprzez zabawę.
Prywatnie jestem mamą prawie dwuletniej Marysi 😊
Każdego dnia wkładam w pracę całe swoje serce i staram się, aby dzieci zarówno witały, jak i żegnały nas z uśmiechem, w końcu… Kraina Brzdąca z wesołych dzieci słynąca! 😀

Moje motto życiowe to:
„Musimy żyć. Żyć tak, by później nikogo nie musieć prosić o wybaczenie.” – Andrzej Sapkowski

ciocia Marta

opiekunka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z profilaktyką społeczną. Nabyłam doświadczenie w pracy z dziećmi w Niepublicznym Żłobku Zaczarowany Ołówek w Bydgoszczy.

Jestem osobą komunikatywną, odpowiedzialną, kreatywną i asertywną oraz stawiam na indywidualne podejście do dzieci. Moim podstawowym celem w pracy jest rozwój samodzielności oraz budowanie poczucia bezpieczeństwa u dzieci, w związku z tym staram się kreować przestrzeń i atmosferę zgodną z ich potrzebami.

ciocia Violetta

pomoc

ciocia Patrycja

opiekunka, kierownik żłobka

Ukończyłam Wyższą Szkołę  Hotelarstwa i Turystyki w Kielcach. Od zawsze jednak praca z najmłodszymi była mi bliższa ,dlatego po ukończeniu kursu Opiekunki Dziecięcej zostałam zatrudniona w Zespole Żłobków „Kraina Brzdąca”, gdzie pracuję ponad dwa lata .Aktualnie uzupełniam  wykształcenie na kierunku Pedagogicznym .Do każdego Dziecka podchodzę indywidualnie z troską i zaangażowaniem. Jako Kierownik Żłobka, pragnę współtworzyć miejsce ,gdzie wszyscy będą czuli się dobrze, zarówno Dzieci, Rodzice oraz Ciocie pracujące z Maluszkami. Prywatnie jestem mamą dwójki pociech w wieku 7 lat syn oraz 3 lata córka, stad znam bardzo dobrze potrzeby najmłodszych.

ciocia Natalia

opiekunka

Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, na wydziale Dziennikarstwo i Komunikacja społeczna. Pracowałam w zawodzie dwa lata 🙂 w owym czasie 
byłam również wolontariuszką w fundacji Dr Clown .To sprawiło że zapragnęłam pracować z dziećmi. Ukończyłam zatem kurs opiekunki dziecięcej.
W swojej pracy staram się dać dzieciom radość, zależy mi by w naszym żłobku panowała ciepła, rodzinna, domowa atmosfera.
Jestem osobą wesołą, energiczną, (prawie) ciągle uśmiechniętą 😉

Prywatnie – uwielbiam sport! – rolki, narty, tenis ziemny, lecz największą pasją w sporcie jest dla mnie nurkowanie. Podwodny świat jest taki fascynujący!
Totalnie zakochana w swoich psach-Chihuahua i Cocker spanielu.

ciocia Martyna

położna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończyłam studia na kierunku Położnictwo. Promowanie zdrowia oraz sprawowanie opieki nad człowiekiem na różnych etapach życia sprawia mi wiele satysfakcji. W pracy ważne dla mnie jest, aby moi podopieczni czuli się bezpiecznie i komfortowo. W obcowaniu z maluchami istotne dla mnie jest wdrażanie u nich codziennych czynności pielęgnacyjno-higienicznych, aktywizowanie do zabaw edukacyjnych pozwalających na rozwijanie zainteresowań, samodzielności  i nauki do funkcjonowania oraz radzenia sobie w społeczeństwie. Kontakt z dziećmi i ich uśmiech daje mi wiele pozytywnej energii. 

ciocia Karolina

opiekunka

Ukończyłam Technikum Spożywcze (technik technologii żywności).Moim marzeniem od zawsze była praca z dziećmi. Dlatego uczęszczałam na kurs opiekunki dziecięcej zdobywając Certyfikat ukończenia kursu opiekunki dziecięcej. Ostatnie dwa lata pracowałam w żłobku w Bydgoszczy, gdzie zdobyłam należytą wiedzę i doświadczenie. Jestem osobą wesołą i kreatywną. Lubię prowadzić zabawy umuzykalniające z dziećmi. Moim celem jest wspomaganie prawidłowego rozwoju zmysłów i funkcji motorycznych dziecka już od najmłodszych lat. Dążę do rozwijania samodzielności u dzieci. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie wiedząc, iż każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Każdego dnia staram się dać z siebie wszystko. Uśmiech malucha dodaje mi sił i chęci do pracy. Prywatnie jestem mamą dwóch córek, które są moimi najlepszymi nauczycielkami życia 🙂