Beata Czyż

dyrektor żłobka

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z pracą socjalną. Przez przeszło dwadzieścia lat pracowałam na stanowisku opiekunki dziecięcej, a przez rok pełniłam funkcję kierownika żłobka w Zespole Żłobków Miejskich w Bydgoszczy.
Jestem osobą zorganizowaną, asertywną, komunikatywną, moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która zawsze daje mi poczucie spełnienia. Zawsze staram się dbać zarówno o rozwój osobisty jak i zawodowy. Dla mnie najważniejszym priorytetem jest wspieranie rozwoju dziecka i zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa w przyjaznej zbliżonej do domowej atmosferze.

Moje życiowe motto brzmi:
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.

p. Ania

opiekunka w grupie „Kotki”

Z wykształcenia jestem farmaceutą,  ale od dzieciństwa marzyłam o pracy z dziećmi.  Ukończyłam kurs dla opiekunów w żłobku i klubie dziecięcym.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako pomoc nauczyciela w przedszkolu.

W mojej pracy zależy mi na zapewnieniu dzieciom zarówno troskliwej opieki jak i radosnej zabawy,tak aby uśmiechy gościły na dziecięcych twarzach , a miłe wspomnienia beztroskich chwil towarzyszyły im na dalszych etapach rozwoju .

Zawsze jestem gotowa, aby z uśmiechem przytulić i otrzeć łzę  w razie dziecięcych smuteczków.

Prywatnie jestem mamą prawie 3 letniego brzdąca – zatem doskonale znam potrzeby maluszków.

p. Sylwia

opiekunka w grupie „Kotki”

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika ogólna oraz studiów podyplomowych na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, a także studiów licencjackich na kierunku Socjologia o specjalności Zarządzanie zasobami ludzkimi.
Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3. Nieustannie poszerzam swoje wiadomości i umiejętności na temat prawidłowego stymulowania rozwoju swoich podopiecznych. W pracy z dziećmi podchodzę indywidualnie do każdego z nich, by czuły się pewnie i bezpiecznie. Jestem zwolenniczką radosnej i twórczej zabawy. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i spełnienia, a uśmiech dziecka staje się motywacją do dalszego kreatywnego działania.
Prywatnie mama 3 letniego chłopca. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować, od zawsze zakochana w górach.

p. Natalia

opiekunka w grupie „Myszki”

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika o specjalności Opieka i wychowanie z profilaktyką społeczną. Obecnie jestem studentką studiów magisterskich pedagogicznych. Prywatnie miłośniczka literatury, pasjonatka wypraw z psami oraz wszelkich sportów. Jestem osobą bardzo cierpliwą, opiekuńczą i kreatywną. Stawiam na pierwszym miejscu bezpieczeństwo dzieci oraz stworzenie im odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju. Posiadam zdolności manualne, artystyczne oraz muzyczne, dzięki którym łączenie edukacji z zabawą to czysta przyjemność.

Praca z dziećmi to praca wdzięczna, a każdy ich uśmiech jest małym cudem.

p. Karolina

opiekunka w grupie „Myszki”

Jestem absolwentką Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Ukończyłam studia pedagogiczne pierwszego stopnia w specjalności: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z diagnozą pedagogiczną. Interesują mnie różnorodne formy plastyczne, które z chęcią wykonuję. Bardzo lubię opiekować się małymi dziećmi, jestem osobą cierpliwą, spokojną i wesołą. Myślę, że nasze codzienne spotkania z maluchami zamienią się w niesamowitą i wspaniałą przygodę, dzięki której będę mogła zdobyć ich sympatię i zaufanie.

p. Magdalena

położna w Zespole Żłobków BZDZ

Jestem absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy na kierunku Położnictwo. Wiedzę medyczną aktualizuję przez udział w licznych konferencjach. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi początkowo zdobyłam będąc wolontariuszem w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Pomagałam w rozwoju dzieciom, które nie były przystosowane do życia społecznego. Następnie praktyki szpitalne m.in. na oddziale  neonatologicznym przygotowały mnie do opieki i pielęgnacji najmłodszych. Dzięki swojej miłości do dzieci urlop wychowawczy wykorzystałam nie tylko na wychowywanie własnej córeczki, ale także gromadki innych maluszków z najbliższego otoczenia ( także niepełnosprawnych). W pracy z podopiecznymi kładę nacisk na ich prawidłowy rozwój zdrowotny- zarówno fizyczny jak i psychiczny. Jestem osobą otwartą i tolerancyjną. Mój zawód to przede wszystkim moja pasja.

p. Natalia

pomoc w żłobku

Ukończyłam liceum ogólnokształcące. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobyłam pracując na stanowisku pomocy nauczyciela w przedszkolu. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i wkładam w nią całe swoje serce. Na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo maluszków, którym się opiekuję. Prywatnie uwielbiam spacery i spędzanie wolnego czasu z rodziną. Jestem osobą spokojną i sumienną.