Aktualności

Aktualności prowadzimy na naszym profilu na FaceBook’u.

 

Poznawanie pracy na wsi

Poznawanie pracy na wsi

Dzieci miały okazję bliżej poznać pracę rolnika. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o uprawach, zwierzętach gospodarskich i sezonowych pracach na roli.
To była nie tylko fascynująca przygoda edukacyjna, ale również lekcja szacunku dla trudu i pracy rolników, którzy troszczą się o nasze codzienne jedzenie.

Obchody Dnia Strażaka

Obchody Dnia Strażaka

Dzieci miały okazję dowiedzieć się o pracy strażaków i ich niezwykle istotnej roli w społeczeństwie. Zapoznały się z różnymi elementami wyposażenia oraz specjalnym pojazdem gaśniczym. Dzieci teraz doskonale rozumieją, że strażacy są nieustannie czujni i gotowi pomagać nam w każdej trudnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo.

Rozwijamy umiejętności językowe

Rozwijamy umiejętności językowe

Podczas zajęć logopedycznych dzieci miały okazję rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne, ćwiczyły wymowę dźwięków i budowały pewność siebie w mówieniu.

Ruch przy muzyce

Ruch przy muzyce

Na zajęciach Zumby maluchy mogły oddać się energicznej zabawie w rytmie muzyki. Ta aktywność fizyczna nie tylko sprawia im wiele radości, ale także pomaga w rozwijaniu koordynacji ruchowej.

Twórcza zabawa z piankoliną

Twórcza zabawa z piankoliną

Podczas zajęć sensorycznych dzieci doskonaliły swoje zdolności manualne i bawiły się piankoliną. Udało im się ulepić bałwana, ślimaka, a nawet stworzyć kolorowe domki.

Przygoda z ufoludkami

Przygoda z ufoludkami

Po wysłuchaniu wiersza o ufoludkach nasze maluchy wzięły udział w twórczych zajęciach. Wykonały zielone ludki i pomogły im wrócić do swoich spodków, a dźwięk gwizdków od czajników dał sygnał do odlotu. To było doświadczenie, które rozwijało wyobraźnię.

Maluch w świecie książek

Maluch w świecie książek

Dzieci dowiedziały się, że książki rozwijają wyobraźnię i wpływają na rozwój mowy oraz zdolności poznawcze. Podczas zajęć wykonały piękne zakładki do książek, które z pewnością pomogą im w utrzymywaniu cennych nawyków czytelniczych.

Dinozaury w żłobku

Dinozaury w żłobku

Z okazji Dnia Dinozaura dzieci miały okazję poznać fascynujący świat prehistorycznych stworzeń. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o dinozaurach i stworzyły prace plastyczne, przedstawiające te olbrzymie gady. Zabawa przyczyniła się do rozwijania kreatywności i wyobraźni.