? ?????

Na koniec kwietnia grupa Myszek zapoznała się z mieszkańcami żyjącymi na łące. Słuchaliśmy odgłosów chrząszczy, pasikoników, żab oraz pszczół. Zapoznaliśmy się z wyglądem biedronki, mrówki, gąsienicy, motyla, bociana, konika polnego oraz żaby. Wykonaliśmy kolorową gąsienicę z kółek origami oraz łączyliśmy w pary obrazki usprawniając przy okazji motorykę małą i spostrzegawczość. Nie zabrakło również ćwiczeń sprawnościowych w tunelu.
Przy okazji odsłuchaliśmy kilka piosenek m.in. GĄSIENICA – Śpiewanki.tv – Piosenki dla dzieci – YouTube, Śpiewające Brzdące – Biedronka i muchomor – Piosenki dla dzieci – YouTube, Śpiewające Brzdące – Żabie kroki – Piosenki dla dzieci – YouTube
oraz obejrzeliśmy bajkę pt. Mrówka i Konik Polny | Bajki po Polsku | Bajka i opowiadania na Dobranoc | Kreskówka – YouTube.
27 kwietnia z okazji Dnia Florysty przygotowaliśmy piękne kompozycje kwiatowe zarówno ze świeżych jak i sztucznych kwiatów. W czwartek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Było sporo ruchu, ale także mnóstwo zabawy. Brzdącom coraz lepiej wychodzi także taniec w kole. Dodatkowo zaczerpnęliśmy świeżego powietrza oraz promieni słonecznych. Na koniec tygodnia przypomnieliśmy sobie w związku z nadchodzącymi świętami co to takiego godło oraz flaga, a także wykonaliśmy orła odciskając skrzydła rączkami zamoczonymi w farbie.